Barion Pixel

Változtasd meg az életed!

Hanganyagok, amik valóban segítenek feloldani a szorongást és tovább lendítenek az elakadásokon

Minden ember egy transzgenerációs lánc része. A legjobb szándék mellett is szinte elkerülhetetlen, hogy ne kapjunk felmenőinktől negatív mintákat, sémákat, amik aztán észrevétlenül akadályoznak a mindennapi életben. A személyiség részévé válnak, egy életen át meghatározva a választásokat, a döntéseket. Hatással lesznek a párkapcsolatra, a konfliktuskezelésre, az egészségre. Befolyásolják, hogy sikeres vagy szenvedéssel teli lesz az élet.

Több száz hallgató tapasztalata a garancia arra, hogy az aktív meditáció működik. Ne gátold tovább önmagad, érd el a céljaidat, valósítsd meg az álmaidat!

A szenvedésmentes élet elérhető és neked is jár!

Ha te is keresed az utad, szabadulni szeretnél a korlátozó gondolatoktól, az ismétlődő élethelyzetektől, de nem tudod, hogyan érhetsz el változást, akkor kezdj el ismerkedni a gátló parancsokkal és a megoldással, ami a felszabaduláshoz vezet!

A gátló parancsok ismeretében könnyen azonosíthatod elakadásaidat, válaszokat kapsz a „miértekre” és megoldást a „hogyan továbbra”!

A hanganyagok ebben segítenek!

Csomagajánlatok

Felnőtt csomag

12 hanganyag

Törj ki a múlt korlátaiból! Itt van minden, amire szükséged van a gátló parancsok felismeréséhez és feloldásához! Vedd meg csomagban most óriási kedvezménnyel!

Családi csomag

24 hanganyag

Segíts magadon, segíts a családodon! Rendszerszintű változások indulhatnak, ha az egész családot feloldod a gátló parancsok alól! Ennél nagyobb kedvezmény már nem lesz, viszont most rengeteget spórolhatsz!

Válogasd össze

Tetszés szerinti hanganyag

Téged melyik parancs gátol? Válogasd össze a saját csomagodat! Vásárolj egyszerre több gátló parancs feloldást segítő hanganyagot, így minden egyes kosárba tett tétel után plusz 2% kedvezményt kapsz!

Találd meg, a te életedben mi gátolja, hogy sikeres, boldog és bőségben gazdag életet élj!

Öröklött minták, visszatérő élethelyzetek – a gátló parancsok, amelyek tudat alatt irányítanak.

A gátló parancsok megértése szorosan kapcsolódik a ’Sorskönyv’ (életterv, életforgatókönyv) fogalmához. Dr. Eric Berne kanadai pszichiáter – a tranzakcióanalízis (TA) megalkotója – szerint a sorskönyv a szülőktől, ősöktől tudattalanul átvett/megkapott programok, sémák összessége.

Minél több gátló parancs fut, annál nehezebben halad az élet.

A tapasztalat azt mutatja, átlagosan 5-8 gátló parancsot hordozunk!

A hozzánk legközelebb álló személyektől (szülők, nevelők) tiltások, büntetések, megszégyenítő megjegyzések – vagy elismerések, dicséretek formájában verbális és nonverbális információkat kapunk. Ezek tudat alatt, mélyen elraktározódnak és észrevétlenül formálják a világról, a létezésről, a boldogulásról alkotott képünket.

A legerősebb és legkárosabb szülői üzenetek a gátló parancsok.

Felnőtt életünk összes elakadása visszavezethető a gyermekkorban rögzült korlátozó mintákhoz.

Nem csak szavakban nyilvánulhatnak meg! Mozdulatokból, mimikából, hanglejtésből – vagy akár ezek hiányából – életre szóló tapasztalások születnek. Ráadásul a szavak nélküli, tudattalanul adott reakciókat egy kisgyermek gyorsabban dekódolja. A szülő is több tucat mélyen rögzült mintát hordozhat, ami stresszhelyzetben észrevétlenül bekapcsol. A lényeg nem az, hogy a szülőnek/gondozónak mi volt a szándéka, hanem hogy a gyermek saját fejlettségi szintjén hogyan értelmezte az adott szituációt. Egy szerencsétlen helyzetben akár maga a gyermek is „adhat magának” gátló parancsokat.

Az életterv, a hit- és hiedelemrendszer, ami alapján döntéseket hozol kb. 3-6 éves korodban készült.

Ezért felnőttként érdemes megvizsgálni néhány kérdést.

Kérdezd meg magadtól:

A sikeres, boldog és elégedett élet kulcsa a felszabadulás a gátló parancsok blokkoló hatása alól.

Ismerd meg a 12 gátló parancsot és tudd meg, téged melyik korlátoz!

Ne feledd, a tapasztalat szerint átlagosan 5-8 paranccsal próbáljuk jól élni az életet. Így nem lehet haladni, fejlődni, célokat elérni, kiteljesedni. Dr. Eric Berne kanadai pszichiáter tranzakcióanalízis (TA) módszerének köszönhetően a világ megismerte a gátló parancsok jelentőségét, és a felnőtt életre gyakorolt negatív hatásait.

Várnai Myrtill Adrienne szakpszichológus pedig a kezedbe adja a módszert, amivel feloldhatod a téged korlátozó mintákat!

A 12 gátló parancs:

Ne létezz!

A legrombolóbb gátló parancs. Akadályozza az élethez való kötődést, az élet szeretetét, a sikeres, alkotó, megvalósító működést. Oka lehet egy komolyabb elakadásnak, egy adott életterület elégtelen működésének, a sikertelen életnek. 

A parancs hordozója megkérdőjelezheti önmaga szerethetőségét, értéktelennek, haszontalannak érezheti magát, többször felbukkanhat a gondolat, hogy „jó lenne elmúlni”. Együtt jár az önbizalomhiánnyal, önértékelési zavarokkal, kisebbrendűségi komplexussal. Gátolhatja a tartós örömben levést, a boldogságot. Hajlamosít a depresszióra.

Ne légy önmagad!

Aki ezt a parancsot hordozza, nem tud rálépni a számára optimális életútra. Érezheti úgy, mintha nem a saját életét élné, nem tud azonosulni önmagával. Nem képes megélni és kamatoztatni tehetségét, miközben képességei alapján sokkal többre lenne hivatott. Kerülheti azokat a helyzeteket, ahol önmagát kellene megmutatnia, (pl.: bensőséges kapcsolatok vagy nyílt kommunikáció). Nem tudja felvállalni valódi énjét, mert pl.: nem olyan neműnek várták, mint amilyennek született.

Felnőttként elfojtja saját érzéseit és vágyait, hogy megfeleljen mások elvárásainak, ami által állandó belső feszültséget és boldogtalanságot él meg. Ez az üzenet mély identitásválságot is (ki vagyok én?) okozhat, és komolyan akadályozhatja az egyén önmegvalósítását.

Ez a gátló parancs az örömteli szabad gyermeki részt nyomja el. Aki hordozza, nem élhette meg gyermekkorát, idő előtt fel kellett nőnie. Gyermekként olyan felelősséget tettek rá, amely nem felelt meg az életkorának, emiatt felnőttként sem tudja átadni magát az örömteli viselkedésnek, a játéknak. Szülőként nem tudnak játszani gyermekükkel, nem tudják megélni a szabadságot, az örömöt.

Azt közvetíti az egyén számára, hogy ne váljon felnőtté, ne vállaljon felelősséget és ne lépjen át a gyermeki létből a felnőtt élet szakaszába. Aki hordozza ezt a parancsot, érzelmileg éretlen maradhat, nehezen kezeli a felelősséget, a konfliktusokat vagy a nehézségeket. Hajlamos lehet másokra támaszkodni akár érzelmileg, akár anyagilag. Ez a parancs fejlődési elakadásokhoz vezethet, és korlátozhatja az egyént abban, hogy önálló és felelősségteljes életet éljen és haladjon.

 

Aki tehetsége ellenére sem jut előre az életben, valószínűleg hordozza ezt a parancsot. Előfordulhat, hogy keményen dolgozik, a munka vagy a projekt végéhez közelítve mégis elakad és nem tudja befejezni, amit elkezdett (pl.: nem megy el egy vizsgára, hiába készült rá). A sikeres haladás az életben gátolt. A parancs bénító hatással lehet az egyén hosszútávú cselekvőképességére, mert azt sugallja, hogy amibe belefog, úgysem fog sikerülni. Gyakran szorong, mert úgy érzi, hogy nem képes megfelelni az élet kihívásainak, tudattalanul fél az előre jutástól (pl.: előléptetés, vezetővé válás). Ez a félelem folyamatos stresszt okoz.

Míg a ’Ne csináld!’ parancs a dolgok folyamatos előrehaladását és lezárását blokkolja, a ’Ne tégy semmit!’ már az elkezdését is. Az egyén nem tud döntéseket hozni, nem vállal kihívásokat, félhet a kudarctól is. Hajlamos másokra támaszkodni, mert úgy érzi, mások jobban tudják, mit kell tenni. Nem jut előre az életben. Emiatt felnőtt életében jellemző rá a folyamatos habozás, sehova sem jutás, – és ennek felismerése, de meg nem változtatása.

Gyakori és nagyon erős gátló parancs! Aki úgy érzi, nem elég jó úgy, ahogy van, nagy eséllyel hordozza magában ezt a parancsot. Azt sugallja az egyén számára, hogy nincs joga a figyelemhez, az elismeréshez vagy ahhoz, hogy kiemelkedjen a többiek közül. Úgy érezheti, nem érdemli meg, hogy értékeljék, tiszteljék. Ez a parancs gyakran az alacsony önértékelés, az önalávető magatartás és az önérvényesítés hiányának a gyökere. A parancs egyik változata: „Ne kérd, amit akarsz!” Oka: az egyén gyermekkorban elutasítást élt meg, akár a személyét, akár a kéréseit illetően.

Jellemzője a kívülállóság érzése. Az egyén gátolva van abban, hogy kapcsolódjon másokhoz. Párkapcsolatban előbb-utóbb elakadáshoz vezet, mert a parancsot hordozó nem akar a társhoz sem kapcsolódni. Az érintett személy nem, vagy nehezen épít ki tartós kapcsolatokat, mert tudattalan félelme van az elutasítástól. A kívülállóság érzése elszigetelődéshez, alacsony önértékeléshez és tartós szorongáshoz vezet, vagy ítélkezővé, elutasítóvá válik.

Ez a gátló parancs egy olyan pszichológiai üzenet, amely azt sugallja az egyén számára, hogy tartózkodnia kell az érzelmi vagy fizikai közelségtől másokkal. Tudattalanul elutasíthat másokat, mert fél attól, hogy a közelség kiszolgáltatottá teszi. Akadályozhatja az intimitás kialakulását, az elköteleződést, ami érzelmi elszigetelődéshez és magányhoz vezethet. Ha egy párkapcsolat nem működik jól, a pár egyik tagja (vagy akár mindkettő) szinte biztos, hogy hordozza ezt a parancsot. (A másik párkapcsolat romboló parancs a „Ne tartozz sehová!”) A bizalmatlanság alapja is lehet, ugyanis az egyik variánsa így szól: „Ne bízz meg másokban!”

Ez a gátló parancs arra ösztönöz, hogy az érintett ne használja felnőtt gondolkodását, ne vonjon le saját következtetéseket és ne bízzon a saját ítélőképességében. Hajlamos lehet másokra hagyatkozni a döntéshozatalban, vagy elkerülni a mélyebb gondolkodást, problémamegoldást. Önállósága is csorbulhat, ha döntésképtelensége okán mások irányítása szerint él.

Az érintett személyt arra ösztönzi, hogy elnyomja vagy figyelmen kívül hagyja saját érzelmeit. Ha szülei sem mutatták ki érzelmeiket, nagy valószínűséggel megkapta ezt a parancsot.
Mivel gyermekkorában nem tanulta meg kifejezni érzéseit, automatikusan elnyomja azokat, hogy elkerülje a fájdalmat, a szégyent vagy a társadalmi elutasítást. Előfordulhat, hogy az elfojtást úgy kompenzálja, hogy erősnek, szinte megközelíthetetlennek mutatja magát. Ez előbb-utóbb szorongáshoz, depresszióhoz vagy más, mentális vagy testi (pszichoszomatikus) problémákhoz vezethet.

Aki több, vagy állandósult testi-lelki betegséggel küzd (ide tartoznak az autoimmun betegségek is), gyermekkorában beletanulhatott abba, hogy betegségével kiválthatja környezete figyelmét és törődését. Ezt nevezik ’betegségelőnynek’. Továbbá, ha valaki beteg, felmentést is kaphat felnőtt dolgai elvégzésében. Ez a parancs tudattalan szinten arra ösztönzi az egyént, hogy ne törődjön a testi-lelki egészségével vagy hogy fenntartsa a betegséget, gyengeséget vagy bármilyen egészségi problémát. Hajlamos lehet figyelmen kívül hagyni saját szükségleteit és akár önszabotáló viselkedéssel is ronthatja az állapotát. Gyakran van áldozati szerepben.

A hanganyagok segítségével a gátló parancsokat feloldhatod és egy új, győztes sorskönyvvel ajándékozhatod meg magad!

Mit tapasztalhatsz, ha Várnai Myrtill Adrienne szakpszichológus módszerével dolgozol?

Várnai Myrtill Adrienne - Szakpszichológus

Aktív meditációval újraírhatod a tudat alatt rögzült mintáidat!

Az élmény részben hasonló egy meditációhoz, mert a környezet kizárul, befelé irányul a figyelem. Ez egy aktív, éber állapotban történő folyamatos belső munka, ahol kiemelt szerepet kap a szándék és az akarat.

A gátló parancsok különböznek, ezért mindegyikhez saját aktív meditációs hanganyag készült. Egy sikeres, boldog, bőségben gazdag élettel ajándékozod meg magad, ha az összes téged érintő parancsot feloldod!

Fontos, hogy értsd, nem csoda történik, hanem a te befektetett munkád és energiád miatt fogsz változásokat tapasztalni!

5 fontos érv, hogy miért egy tapasztalt szakpszichológus által ajánlott, otthon is alkalmazható módszert válassz!

  1. Nincs szükség évekig húzódó hosszú, és fájdalmas terápiákra
  2. A terápiás ülések árának töredékéért hozzáférhetsz a hanganyagokhoz
  3. Várnai Myrtill Adrienne szakpszichológus munkássága során több száz ember igazolja, hogy a hanganyagok segítettek az elakadások feloldásában
  4. Egyszerű és gyors vásárlási folyamat – már ma is hallgathatod!
  5. A saját otthonodban, a saját tempódban haladhatsz

+1 vásárló tapasztalata

„Valahogy mindig azt éreztem, hogy sokkal több van bennem, mint amit az mutat, ahol az életben tartok. Sok nehézségem volt a tanulással, később a munkahelyeimen sem találtam a helyem. Zavart, hogy nem keresek elég pénzt, hogy nem jutok előrébb a karrieremben. Én mindig csak a sokadik voltam a sorban, ezt éreztem a családomban és a munkámban is. Myrtillt egy ismerősöm ajánlotta. Fogalmam nem volt, mik azok a gátló parancsok. 6-ot találtunk. Dolgoztam azon, hogy újra programozzam az életem. És működik, elértem, amit akartam, most a saját vállalkozásomat vezetem.”
K. Krisztián, 46 éves

Új életed első napja ma indul!

Vásárold meg a neked szóló hanganyagokat egy terápiás ülés árának töredékéért, és használd akár minden nap!

A hanganyagok Várnai Myrtill Adrienne szakpszichológus szellemi tulajdonát képezik.

Azért készültek, hogy kisebb anyagi ráfordítással elérhetővé váljon az önismeret, a fejlődés, a változás lehetősége azok számára is, akik önállóan keresnek új utakat!

Myrtill a tranzakcióanalízist magyarországi megjelenése óta ismeri és alkalmazza, az elsők között kezdett dolgozni a módszerrel. Több, mint 30 éve egyéni konzultációk és csoportos tréningek keretében segíti az elakadásban lévő, megoldást kereső felnőtteket és gyermekeket. Sokaknak segített kitalálni egyéni kríziseikből, a párkapcsolati nehézségek útvesztőiből.

Várnai Myrtill Adrienne - Szakpszichológus

Vásárlói visszajelzés

„Rengeteg szenvedéssel teli év van mögöttem. A párkapcsolataim folyton kudarcba fulladtak. Évekbe telt, mire felismertem, mindig ugyanazokat a köröket futom, ugyanolyan típusú férfiakat választok. Ma már látom, hogy nem csak rajtuk, hanem rajtam is múlt, hogy a kapcsolatok nem működtek. Nem gondoltam, hogy „bennem van a hiba”. A gátló parancsokkal a tranzakcióanalízis képzésen találkoztam először. Miután kiderült, hogy bennem 9 parancs dolgozik a 12-ből, nagyon kiborultam. De végre elkezdtem érteni, hogy mi, miért nem működik jól az életemben. A megoldásban, a továbblépésben, a „gyógyulásban” a hanganyagok rengeteget segítettek. Most egy boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, és 2 gyermek (úgy érzem) kiegyensúlyozott édesanyja vagyok.”
M. Krisztina, 38 éves